1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. اصطلاحات سئو
  4. nofollow link چیست؟ و تئوری های لینک نوفالو در سئو

nofollow link چیست؟ و تئوری های لینک نوفالو در سئو

nofollow link چیست؟ و تئوری های لینک نوفالو در سئو

nofollow link چیست؟

زمانی که گوگل اهمیت لینک‌ها در الگوریتم خودشو مطرح کرد، سئوکارهای کلاه سیاه شروع به لینک گذاری تو سایت‌های دیگه کردن و با همین روش تونستند رتبه‌های بالایی رو دریافت کنن؛ اینجا بود که مفهوم NoFollow Link توسط گوگل مطرح شد.

زمانی که گوگل متوجه این موضوع شد به سایت‌هایی که اجازه می‌داد این نوع لینک‌ها در اون ثبت به شن، اخطار داد که در آینده جریمه خواهند شد. در اون زمان مفهوم nofollow link مطرح شد و گوگل به سایت‌هایی که این سئوکارها در آنها لینک درج می‌کردن گفت که در این بخش‌ها که امکان درج لینک وجود داره، تگ نوفالو رو اضافه کنن.

با درج تگ nofollow سایت‌ها می‌توانستن به گوگل بگویند که این لینک مورد تأیید من نیست و امتیازی رو برای اون سایت در نظر نگیره.

زمانی که گوگل این موضوع رو مطرح کرد، سایت‌ها شروع کردن به nofollow کردن لینک‌های خروجی سایتشون و همین موضوع باعث شد که اکثر لینک‌های وب، نوفالو شدن. اما خیلی از سئوکارها بر این باورند که هنوز هم لینک‌های نوفالو تأثیرگذارن؛ بنابراین نگران این نوع لینک‌ها نباشید و تمرکز خودتون رو روی گرفتن لینک‌ها قرار بدید.

تئوری Anchor Text و لینک نوفالو

تئوری Anchor Text و لینک نوفالو

در دنیای سئو و بهینه سازی سایت دو تئوری وجود دارد که نشون میده انکرتکست در لینک‌های نوفالو می تونه به رتبه بهتر سایت کمک کنه!

تئوری اول) وقتی شما در یک سایت لینک نوفالو دارین، وقتی سایر سایت‌ها متن محتوای شما رو کپی می کنن یا وقتی اسپمرها و ربات‌ها این متن‌ها رو تغییر میدن، این لینک‌ها هنگام انتشار مجدد تبدیل به لینک فالو میشن. البته این تئوری خیلی هم قابل استناد و قابل اعتماد نیست؛ چراکه لینک‌هایی که در مزارع لینک و سایت‌ها استفاده میشن، تأثیر خیلی کمی روی بهتر شدن رتبه سایت دارن.

تئوری دوم) این تئوری میگه که موتورهای جستجو در حین کراول کردن (خزیدن) یک صفحه، لینک‌های نوفالو هم تشخیص میدن و با اینکه این لینک‌ها رو به عنوان follow در نظر نمی گیرن و در رتبه بندی هم دخیل نمی کنن، اما متن لینک (Anchor Text) رو می تونه یک سیگنال مثبت برای سایت به حساب بیاره. البته این تئوری هم هیچ اثباتی نداره و تنها لینک‌هایی که توسط گوگل برای رتبه بندی سایت‌ها شناسایی میشن، Follow Link ها هستن.اصطلاحات سئو مرتبط با این لغت

external link چیست؟ و انواع لینک خارجی
internal link چیست؟ و روش های لینک داخلی موفق
anchor text چیست؟ و انواع انکرتکست
link building چیست؟مزیت های لینک سازی در سئو
backlink چیست؟ و تاثیر بک لینک در سئو
follow link چیست؟ و روش های دریافت لینک فالو برای سئو
noopener چیست؟ و نحوه غیر فعال کردن آن
noreferrer چیست؟ و زمان های استفاده از آن مرتبط با سئونوشتهٔ پیشین
follow link چیست؟ و روش های دریافت لینک فالو برای سئو
نوشتهٔ بعدی
noopener چیست؟ و نحوه غیر فعال کردن آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

فهرست