1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. اصطلاحات سئو
  4. keyword stuffing چیست؟ و مضرات کیورد استافینگ در سئو

keyword stuffing چیست؟ و مضرات کیورد استافینگ در سئو

keyword stuffing چیست؟

keyword stuffing چیست؟

بمباران کلمه کلیدی یکی از مواردیه که خیلی از سئوکارها هنوز به اون توجه ندارن. اصطلاح Keyword Stuffing برای صاحبان سایت مثل یه کابوسه که ممکنه باعث جریمه شدن سایتشون به شه.

روش بمباران کلمه کلیدی یک روش قدیمیه که سئوکارها برای به دست آوردن رتبه خوب در گوگل استفاده می‌کردن. این روش در سال‌های قبل خیلی کاربرد داشت اما امروزه با توسعه الگوریتم‌های موتورهای جستجو این روش منسوخ شده و استفاده از اون موجب پنالتی سایت میشه.

به طور کلی، Keyword Stuffing زمانی رخ میده که در یک صفحه از سایت یک یا چند کلمه کلیدی به وفور استفاده به شه (البته استفاده بیش از حد مجاز).

در عمل این روش چگالی کلمه کلیدی (Keyword Density) هدف رو افزایش میده تا گوگل متوجه موضوع مطلب یا صفحه سایت به شه. در سال‌های اخیر این تکنیک یکی از تکنیک‌های رایج سئو و بهینه سازی بود.

با به‌روزرسانی الگوریتم‌های گوگل، تکرار و بمباران کلمه کلیدی در واقع کارایی و جایگاه خودش رو از دست داد و در حال حاضر به عنوان اسپم در نظر گرفته میشه.

مضرات استفاده از کیورد استافینگ

keyword stuffing : کیورد استافینگ

همونطور که گفتیم، قبلاً این روش برای دریافت رتبه بهتر برای سایت در نظر گرفته می‌شد اما امروزه این عملکرد تغییر کرده؛ جالب است مضرات استفاده از تکرار کلمه کلیدی در محتوای سایت رو با هم بررسی کنیم.

1-       از دست دادن جایگاه و رتبه سایت

گوگل میگه شما باید سایتتون رو فقط برای کاربر بهینه کنید نه من! شما با تکرار یک کلمه کلیدی در محتوای سایتتون باعث سردرگمی کاربر میشید و محتوای خسته کننده‌ای رو تحویل کاربر می‌دید؛ بنابراین با استفاده از این روش، گوگل با شما مبارزه می کنه و سایت شما در قسمت Google Penalize قرار میده و جریمه می کنه.

2-       از دست دادن کاربرهای سایت

آگه تو محتوای خودتون بیش از حد از کلمات یا عبارات کلیدی تکراری استفاده کنید، کاربر تو سایت شما نمی مونه. این یعنی کاربر خیلی سریع سایت شما رو ترک می کنه و شما با دو ضرر روبرو شدید: یکی نرخ ماندگاری بسیار کم کاربر در سایت (Bounce Rate) و دیگری جریمه شدن توسط گوگل!!!اصطلاحات سئو مرتبط با این لغت

meta tag چیست؟ انواع متاتگ
meta description (متا دیسکریپشن) چیست؟ چطور توضیحات متا بنویسیم
keyword density چیست؟ و نکات چگالی کلمه کلیدی در سئو
over optimization چیست؟ و چطور از بهینه سازی بیش از حد جلوگیری کنیمنوشتهٔ پیشین
keyword density چیست؟ و نکات چگالی کلمه کلیدی در سئو
نوشتهٔ بعدی
over optimization چیست؟ و چطور از بهینه سازی بیش از حد جلوگیری کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

فهرست