1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. کسب و کار اینترنتی
  3. ایده کسب و کار اینترنتی (بیش از 100 شغل موفق ایرانی در کرونا)

ایده کسب و کار اینترنتی (بیش از 100 شغل موفق ایرانی در کرونا)

فهرست این صفحه

بررسی ایده های کسب و کار اینترنتی

من در این پست ایده های کسب و کار اینترنتی که توسط خودم اجرا شده و همچنین ایده هایی که در ایران نمونه های زیادی ازش وجود داره رو بررسی میکنم و چند تا نکته ی خیلی خیلی مهم رو دوست دارم بهتون بگم

از هر موضوع و سایتی که داریم بررسی میکنیم هنوز میتونه 10 ها سایت وجود داشته باشه که به مدل های مختلف نیاز کاربرهارو برطرف کنن یا تخصصی تر باشن. در نتیجه همه ی ایده هایی که بررسی میکنیم هنوز جای کار داره چون کسب و کار اینترنتی هنوز در ایران نوپا هست و ده ها سال جا داره همین موضوعات رو پوشش بدیم

علاوه بر اون هزاران ایده ی دیگه هستند که دارند شکل میگیرن و از دل واقعا هیچی ثروت میسازن که من درقسمت ایده های جدید و نو در موردش صحبت میکنم که ذهنیت شما باز بشه

در نهایت هر زمانی که داری این مطلب و پست رو میخونی باید بدونی این بازار و دنیای کسب و کار اینترنتی بی نهایت جا برای کار داره و هیچ زمانی تموم نمیشه چون هیچ زمانی ایده ها و نیاز های انسان ها تموم نمیشه ! از اونجایی که دنیا همیشه در حال گسترش و نیاز های جدید هست تا ابد تعداد وبسایت ها، ایده ها و ثروت هایی که میشه ایجادکرد بیشتر و بیشتر میشه پس به هیچ عنوان به این موضوع که دیر شده یا زوده یا … فکر نکنید و فقط سعی کنید طبق همین چیزی که الان داری و همین جایی که هستی سعی کنی بهترین ایده ی خودت رو در فضای آنلاین اجرا کنی.

چرا این هارو میگم چون خودم یه زمانی همین مقاوت های ذهنی رو داشتم و بعد از چندین سال فعالیت در حوزه آنلاین فهمیدم پول و ثروت های زیادی وجود داره فقط باید در یک مسیر مستمر ادامه بدم و یک نیاز از جامعه رو برطرف کنم.

سایت های آموزشی

کسب و کار اینترنتی از طریق سایت آموزشی

یکی از ساده ترین روش های کسب درآمد از اینترنت که نیاز به هیچ سرمایه ای نداره همین روش فروش آموزش آنلاین هست که خودمم ازش استفاده کردم و واقعا روش جا افتاده ای هست و انسان های خیلی زیادی هستند که حاضرن برای تخصصی که تو بلد هستی و بهش نیاز دارن بهت پولش رو پرداخت کنند و از تجربیات و تخصص تو استفاده کنند.

ایده های این قسمت به تعداد علم های روی کره زمین هست ! از اونجایی که این علم ها تموم شدنی نیستن نمیشه عدد گفت فقط میتونیم بگیم بی نهایت سایت آموزشی میتونه در علوم مختلف وجود داشته باشه که ازش کسب درآمد کرد.

همین سایت جذب مارکتینگ درآمدش در بخش آموزش های آنلاین هست که یکی از پردرآمد ترین بخش های ما آموزش سئو هست که دارم تجربیاتم رو از پروژه های مختلف رو با دیگران به اشتراک میذارم.( من روش جدیدی از فروش آموزش سئو روکار میکنم که نتیجه ی خوبی هم گرفتم ازش اونم اشتراک ماهیانه آموزش های سایت هست، یعنی افراد با پرداخت اشتراک برای 1 ماه یه تمامی محتواهای عضویت ویژه دسترسی دارن، این روش نوین در طولانی مدت بازخورد خیلی خوبی داره و درآمد چشمگیری رو میشه ازش کسب کرد وقتی همیشه محتواهای سایت درحال آپدیت باشن و دلیلی برای تمدید اشتراک ماهیانه دانشجویان باشه)

در حال حاضر در بسیاری از شاخه ها سایت های آموزشی راه اندازی شده و مدرس های آنلاین زیادی وجود دارند اما تکرار میکنم حوزه تدریس تمام نشدنی هست و در هرحوزه ای که تخصص دارید اگر واقعا حرفی برای گفتن داشته باشید مطمئن باشید طبق تئوری فروش اطلاعات میتونید ازش کسب درآمد داشته باشید و تعداد زیادی آدم هستند که نیاز به علم و تخصص شما دارند.

انواع کسب درآمد از فروش آموزش

فروش کتاب های الکترونیکی

کسب و کار اینترنتی از طریق فروش کتاب الکترونیکی

اولین و ساده ترین محصولی هر مدرسی میتونه آماده کنه و اولین محصول منم دقیقا همین فرمت بود کتاب های الکترونیکی هستند که با توجه به اینکه مبلغ پایینی دارند افراد زیادی به راحتی اون محصول رو میخرن مخصوصا اگر آموزش خوبی باشه و در توضیحات به خوبی کتاب رو معرفی کرده باشید و من خودم در اوایل کارم درآمد خوبی رو از این روش بدست آوردم.

فروش دوره های جامع آموزشی

این مدل رو طبیعتا زیاد دیدین که یک دوره جامع و کامل در مورد یک موضوع از صفر تا صد توسط یک یا چند استاد برگزار میشه و عموما مبالغی بالای 2 میلیون تومان دارند چنین دوره هایی.

فروش مینی دوره ها

مدل بعدی هم فروش دوره های بخش بخش هست که بجای یک دوره جامع 10 دوره کوچک برای دانشجوها تهیه میشود

برگذاری وبینار

کسب و کار اینترنتی از طریق برگزاری وبینار

این مدل هم که بعد از کرونا خیلی رایج شد، وبینار یک سمینار آنلاین هست که در یک لحظه معین استاد و دانشجوها آنلاین میشوند و استاد تدریسش رو انجام میده و بصورت لایو برگزار میشه که پلتفرم های زیادی برای برگذاری وبینار وجود دارند و کافیه سرچ کنید در موردشون.

فروش اشتراک ماهیانه

در این مدل درآمدی هم دانشجوها با پرداخت مبلغی به محتوای تمام سایت دسترسی دارن و این روش کمتر از سایر روش ها رایج هست اما برای نمونه های موفق میشه از سایت متمم و سوخت جت یاد کرد و سایت خودمم داره طبق همین روش پیش میره که بنظر من این مدل قدرت خیلی بالایی داره و شخصا نتایج جالب و متفاوتی ازش دیدم.

کسب و کار اینترنتی از طریق اشتراک ماهیانه

کسب و کار اینترنتی از طریق اشتراک ماهیانه مطالب انگیزشی

بزرگ ترین مشکل مدرسین اینترنتی

این مشکل لعنتی رو خودمم داشتم و هنوز هم دارم ! اونم اینه که یه تخصص و علمی رو که بلدیم فکر میکنیم همه بلدن و میدوننش ! میگیم آموزش طراحی سایت ؟ بابا همه بلدن ! آموزش آشپزی؟ اونو که دیگه همه بلدن! آموزش ساخت آیدی اینستاگرام ؟ اونو که میشه کسی بلد نباشه ؟

باید بگم بعد از 2 سال تجربه میتونم به جرعت بگم آره هزاران چیزی که فکر میکنیم همه بلدن رو هزاران نفر در کشور و شهر خودمون هستن که بلد نیستن !

هزاران نفر هستن نمیدونن چطوری یک سایت رو طراحی کنند

هزاران نفر هستن نمیدونن چطوری یک املت خوشمزه رو درست کنند

میدونی این مشکل چقدر ریشه ایه ؟

مثلا همه فکر میکنیم درست کردن یه املت رو همه بلدن ولی واقعتش اینه من خودم تو سن 23 سالگی فهمیدم اگر میخوام تخم مرغ به ظرف نچسبه باید قبل از ریختن روغن ظرف یکم داغ بشه، بعد روغن بریزم اونم داغ بشه بعد اگه تخم مرغ رو بشکنم به ظرف نمیچسبه و خیلی حالت برشته ای و باحال داره !

این موضوع بظاهر ساده باعث شد من لذت ببرم از املت هایی که درست میکنم در صورتی مامانم میگفت مگه نمیدونستی اینو ؟

چرا مامانم اینطوری فکر میکرد ؟

چون اون چندین سال اینکار رو انجام داده و واسش روتین و تکراری شده، بین دوست ها و خواهراش این یه عمر بدیهی هست چون اکثرا این موضوع رو یاد گرفتن (حتی بازم بعضی هاشون یاد نگرفتن و نمیدونن) و در نهایت فکر میکنم این موضوع رو دیگه همه میدونن !!!!

در نتیجه هرچیزی که فکرش رو میکنید که همه میدونن بازم هستن آدم های زیادی که بلدش نیستن و نمیدونن ولی شما مثل آپ خوردنه براتون

مثلا همین پست

شاید بنظر من که تخصصم دیجیتال مارکتینگ و سئو هست برام خیلی بدیهی باشه روش های کسب و کار اینترنتی چون به خیلی از این بیزینس ها همکاری داشتم اما مطمئنم برای افراد خیلی خیلی زیاد این سوال هست که چه ایده هایی برای کسب و کار اینترنتی وجود داره و چکارهایی میشه انجام داد !

مثال های کسب درآمد اینترنتی از فروش آموزش

من اینجا مثال هایی میزنم که دارند در تمامی حوزه ها آموزش های مختلف از اساتید مختلف برای فروش میذارند در ادامه سایت های شخصی هم مثال میزنم

 سایت های عمومی فروش آموزش
سایت فرادرس

کسب و کار اینترنتی از طریق فروش دوره های آموزشی

سایت فرانش

سایت مکتب خونه

سایت های شخصی و تخصصی فروش آموزش
سایت عباسمنش

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق فروش دوره های آموزشی

یکی از موفق ترین الگوهای درآمد از طریق آموزش آنلاین برای من استاد عباسمنش هست که از نظر من که خیلی سایت های حوزه آموزش رو بررسی کردم بهترین و موفق ترین سایت آموزشی هست که کاربران زیاد و درآمد خیلی بالایی دارد.

سایت آموزشی طباطبایی

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق فروش آموزش تعمیر ابزارآلات

این سایت واقعا یک الگو محشر و متفاوت هست که این شخص دوره های آموزشی تعمیر ابزارآلات تهیه کرده و افراد میتونن تهیه کنند، برای من شخصا جالب بود تعداد فالوور های بالای این بیزینس

سایت آموزش سئو

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش سئو

سایت خودم در زمینه آموزش سئو فعالیت میکنه و تخصص من که بهینه سازی سایت و افزایش ورودی از گوگل هست رو به دیگران آموزش میدم.

سایت آموزش فیلمبرداری

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش فیلمبرداری

سایت آموزش تعمیرات موبایل

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق تعمیرات موبایل

سایت آموزش بورس

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش بورس

سایت آموزش آشپزی

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش آشپزی

سایت آموزش آرایشگری

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق آموزش آرایشگری

و هزاران سایت دیگه در حوزه آموزشی که به اندازه ی موهای سرتون میشه مثال زد و من خسته میشدم برای انجام اینکار ! حتی اگه حوزه ای آموزش در موردش درست نشده و سایتی نداره به معنای این نیست که کسی خریدارش نیست، معنیش اینه کسی نبوده و اگه اولین نفر باشی طبیعتا درآمد خیلی خوبی میتونی ازش کسب کنی.

سایت های سرگرمی

یکی از معمول ترین سایت ها و ایده های کسب و کار اینترنتی، راه اندازی مجله در مورد حوزه ای که بهش علاقه داری هست و با تکنیک های سئو و تولید محتوا در مورد یک موضوع یا موضوعات مختلف ترافیک و بازدید کننده ی سایت رو افزایش میدی و از طریق تبلیغات برای دیگران کسب درآمد میکنی.

سایت های خیلی خیلی خیلی زیادی هستند که با این استراتژی پیش میرن و خیلی روش معمولی هست، سایت در هر زمینه ای هم میتونه باشه از مد و فشن گرفته تا تکنیک های زیبایی، مجله ماشین، موبایل و . . . در این حالت اگر به بازدید روزانه 5 هزار از سئو برسید (رقم خیلی پایینی هست برای سایت های سرگرمی) به راحتی درآمد ماهی 5 میلیون تومان و داری. (گرچه خیلی بیشتر هم میتونه باشه من کف کف رو در نظر گرفتم)

سایت بازی

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق سایت بازی و سرگرمی

سایت بیتوته

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق سایت سبک زندگی

سایت تصویر زندگی

کسب و کار اینترنتی شخصی از طریق سایت سبک زندگی

سایت هایی که مثال زدم تقریبا خیلی خفن هستن و بازدید های میلیونی در روز دارن و طبیعتا درآمد یک روزشون چند ده میلیون هست ! ولی شما میتونید در یک حوزه تخصصی وارد بشید و محتوا تولید کنید و بازدید کننده از گوگل جذب کنید.

سایت های فروشگاهی

مدل سایت های فروشگاهی به چندین مدل مختلف هستند که مرسوم ترین اونهارو در این 4 سبک توضیح میدم.

خرده فروشی

سایت های که محصولات تولیدی خودشون رو بصورت خرده فروشی در فضای آنلاین عرضه میکنند و به دلیل فضای بزرگ این بازار و مشتری های زیادی که داره و علاوه بر اون هزینه های پایین تری که وجود داره خیلی بصرفه تر هست و حاشیه سود بالاتری داره

عمده فروشی

یک مدل دیگه از سایت های فروشگاهی تمرکز خودشون رو روی فروش عمده محصولات و تولیدی های خودشون کردن که مثلا یک شهر که مختص یک محصول هست میتونه به روش بازار آنلاین بصورت عمده مشتریانی از سراسر کشور و همچنین بازار بین الملل داشته باشه.

واسطه گری

یکی از رایج ترین مدل وبسایت های فروشگاهی سایت هایی هستند که خودشون تولید کننده و تامین کننده محصول نیستن اما در فضای آنلاین محصولات رو بفروش میرسونن و درصدی از سود رو برای خودشون در نظر میگیرن که نحوه سودش میره با مدل همکاریش با تامین کننده.

همکاری در فروش

یکی دیگه از مدل های کسب درآمدی که به تازگی در ایران رشد داشته، همکاری در فروش هست. در این مدل شما نه محصولی دارید نه در بخش سفارش گیری و آماده سازی محصول فعالیتی دارید. بلکه ما معرفی محصولات دیگران سایت های فروشگاهی مثل دیجی کالا درصد فروشی رو دریافت میکنید که بصورت سیستمی تعداد افرادی که به سایت اصلی ارجاع دادین و تعداد خریدی که شکل گرفته مشخص میشه و درصد شما هم محاسبه میشه و بهتون پرداخت میکنند.

من یه تایمی این مدل بیزینس رو میخواستم تست کنم که واقعا جواب میده یا نه، طی 4 ماه سایتی رو به بازدید 700 در روز رسوندم که درآمد خالص ماه من در یک ماه 3 میلیون تومان بود، ولی این مدل سایت هم مثل هر سایت دیگه ای نیاز به فعالیت تخصصی داره و تمام تمرکزتون رو روی اینکار بذارید.

سایت های خدماتی

از طرفی هر خدمتی که ارائه میکنید پتانسیل اینو داره در فضای آنلاین مخاطب داشته باشید و مشتری جذب کنید، همونطور که گفتم چون هزینه جذب مخاطب خیلی پایین تر از بازار سنتی هست و همچنین تعداد نخاطب ها خیلی بالا هست برای سایت های خدماتی (حتی خدماتی حضوری) خیلی بازار خوبی هست که فعالیت داشته باشید و مشتری جذب کنید.

نکته خیلی مهم در سایت های خدماتی

در حوزه خدمات بصورت کلی نرخ یکسان اصلا تعریف نشده و کاملا طبیعی هست. هر فردی با توجه به تخصص و قدرتی که داره قیمت خدماتش رو مشخص میکنه و اصلا نمیشه قیمت گذاشت که مثلا مشاوره سئو ماهی 1 میلیون هست یا ماهی 15 میلیون.

چون خود من زمانی که تسلطم افزایش پیدا کرد، طبیعتا اعتماد بنفسی در من شکل گرفت که من مطمئن بودم میتونم فلان پروژه رو به خوبی انجام بدم با اینکه به ظاهر سخت بود در نتیجه قیمت خودم رو میگفتم و بعد از مدتی که خیلی پروژه داشتم، برام صرف نمیکرد قیمت های پایین کار کنم چون خواستار به اندازه ی کافی داشتم و خودم میبایست تصمیم بگیرم با چه شرکت و سایتی کار کنم ! در نتیجه قیمت رو هم خودم مشخص میکردم و دغدغه ای در این مورد نداشتم.

من در زمینه مشاوره ماهیانه یک پروژه که در ماه 8 ساعت با اون شرکت کار میکردم ماهی 10 میلیون دریافت میکردم که برای خیلی از دوستای سئوکار خودم عجیب بود چطور این قرار داد هارو میبندم و حتی من میشناسم افرادی که مبالغ خیلی بالاتری از من برای مشاوره میگیرن و مبلغ من حتی میتونم بگم ناچیز بود طبق قرارداد های مبلغ بالاتری که دیده بودم.

در نتیجه اینکه قیمت های مختلفی در سایت ها در زمینه خدمات میبینید برمیگرده به اعتماد بنفس و تسلط اون فرد در حوزه ی کاریش و شما هم طبق همین اصل قیمت گذاری هاتون رو انجام بدین و به قیمت رقبا نگاه نکنید.

تعمیرات لوازم خانگی

یکی از مثال های عملی که از دانشجواهای سایت جذب مارکتینگ آقای حسینی هست درزمینه تعمیرات لوازم خانگی فعالیت داره و خداروشکر موفق بوده و تونسته در فضای آنلاین به خوبی بازار خودش رو بدست بیاره.

ایده کسب و کار اینترنتی از سایت خدمات و فروش لوازم خانگی

طراحی سایت

کسب و کار اینترنتی با طراحی سایت

از اینجا به بعد دیگه خدمات خیلی مرسوم و رایج در حوزه کسب و کار آنلاین رو داریم که درآمد های خیلی خوبی دارند و هنوز هم خیلی جای کار داره. اگه در ماه 3 3 تا پروژه سایت شرکتی وردپرسی داشته باشید حداقل 5 میلیون درآمد در ماه دارید که این رقم خیلی رقم دست یافتنی ای هست.

خدمات و مشاور سئو

کسب و کار اینترنتی از طریق خدمات و مشاوره سئو

من خودم قبلا خیلی در زمینه مشاوره و خدمات سئو فعالیت داشتم اما الان خیلی کمرنگ شده این فعالیتم و بخاطر اینه که تمرکزم رو گذاشتم روی آموزش سئو و از مدل فروش آموزش آنلاین درآمد دارم. ولی زمانی که پروژه انجام میدادم هم درآمد خیلی خوبی داشتم مثلا تا درآمد ماهی 35 الی 40 میلیون (متوسط درآمد اون زمانم 15 الی 20 میلیون بود) رو هم تجربه کردم که ماهی 10 پروژه داشتم که 6 الی 7 پروژه داخلی و 3 الی 4 پروژه خارجی درماه انجام میدام. اما چون دیگه واسم خیلی روتین و تکراری شده بود دوست داشتم از طریق در زمینه آموزش فعالیتم و حرفه ای تر کنم.

مدیریت شبکه اجتماعی

کسب و کار اینترنتی از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

خدمات شبکه های اجتماعی مثل ادمینی پیج برای افزایش فالوور و اینچنین کارها هم طبیعتا خیلی بازار خوبی داشته بعد از رونق کسب و کارهای اینترنتی مخصوصا اینستاگرامی. افراد و شرکت های زیادی هستند که با ارائه این چنین خدمات کسب درآمد خیلی خوبی دارند که نمونه ای از تعرفه هاش رو میتونید ببینید.

تولید محتوا

کسب و کار اینترنتی از طریق تولید محتوا

تولید محتوای متنی برای سئو سایت و محتوای تصویری برای اینستاگرام هم از شغل های اینترنتی درآمدزایی هست که خیلی از گرافیست ها انجام میدن و پتانسیل خیلی خوبی در این بخش برای کسب درآمد هست.

دیجیتال مارکتینگ

کسب و کار اینترنتی از طریق خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ در قالب دیجیتال مارکترها و حتی وبمسترها ارائه میشه که بصورت کلی مدیریت فرایند بازاریابی اینترنتی هست و در همه ی زمینه ها فعالیت میکنند و بیشتر در استارت آپ ها و بیزینس های کوچک دیجیتال مارکتر تمام فرایند بازاریابی اینترنتی رو مدیریت میکنه.

بلاگری یا ولاگری

کسب و کار اینترنتی از طریق بلاگری

نکات مهم بلاگر شدن

موضوعی که خیلی پیش میاد و یه جو شکل گرفته و هرکسی علاقه داره به این مدل بیزینس اینه که افراد وارد این حوزه میشن و بعد از یه مدت زمان فعالیت سریع بیخیال میشن و کنار میکشن. یه واقعیتی وجود داره که ما فکر میکنیم افرادی که الان در این حوزه معروف هستند خیلی سریع رشد کردن و مدت زمان کوتاهی داره. اما ماها 90 درصد فعالیت این شغل رو ندیدیم و توقع داریم روند خیلی سریع پیش بره.

اما موفقیت در این حوزه دقیقا مثل موفقیت در هر شغل و کسب حرفه ی دیگه ای هست. مثلا اگه شما بخواید یه سئوکار حرفه ای بشید که خیلی تسلط بالایی داره من میگم حداقل باید 2 سال آموزش ببینید و تست کنید و پروژه انجام بدین و تمام مدت تمرکزتون روی یادگیری همین حرفه باشه تا به یک تخصص و اعتماد بنفس خوب برسید. این منطق برای خیلی از تخصص ها وجود داره اما برای بلاگری خیلی ها فکر میکنن تخصص خاصی نیست و میریم چند تا فیلم میذاریم و …. !

در نتیجه اگر به این حوزه علاقه دارید باید بدونید که بلاگر شدن نیاز به تخصص های مختلف و از همه مهمتر صبر و حوصله و استمرار در کار داره و یک شبه رخ نمیده !

درآمد از تبلیغات

خب وقتی دنبال کننده های زیادی داری و محتواهات بازدید زیادی میخورن شرکت های زیادی هستند که به سراغ شما میان برای تبلیغات که شما شرکت یا محصول اونارو معرفی کنید و در ازای اون مبلغی رو دریافت کنید.

درآمد اسپانسری

بعضی از بلاگرها با شرکت های معتبر قرارداد اسپانسری طولانی مدت میبندن که هزینه تولید محتوا و … به عهد شرکت هست به همراه هزینه حضور بلاگر که یکی از مدل های موفق اون رو میتونیم tvmez مثال بزنیم که اسپانسر داره برای محتواهاش.

درآمد از یوتیوب

روشی هم که به تازگی داره جدی گرفته میشه درآمد از طریق یوتیوب هست که به ازای نمایش تبلیغات در ویدئوهای شما مبلغی پرداخت میشه که درآمدهای این حوزه هم واقعا چشمگیر است و یه روش درآمدزایی خیلی قوی هست.

ایده های نوین و موفق در حوزه کسب و کارهای آنلاین

در این بخش بیشتر میخوام ببینید و الگو بگیرید که چه بیزینس هایی از دل هیچی بوجود اومدن و صرفا با رفع یک نیاز تونستن ثروت های زیادی رو خلق کنند. البته یک نکته خیلی مهم، به این فکر نکنید که ایده های دیگران رو کپی کنید و چون یه ایده جواب داده دقیقا مثل اون رو ایجاد کنید تا شما هم نتیجه بگیرید. حداقل میتونم بگم هرزمانی خودم طبق این الگو پیش رفتم خیلی اوضاع خوب پیش نرفته و بهم حال نداده اون کار. بنظر من هرکدوم از ماها فقط باید سرجای خودمون باشیم. فقط باید کشف کنیم استعدادمون رو بعد در هر بخشی که علاقه داریم قدم برداریم و با صبر و حوصله پیش بریم.

چون من با استارت اپ های خیلی زیادی در قالب مشاوره سئو فعالیت کردم الگویی که درک کردم هرکسی جای خودش بوده و همین موضوع بوده که باعث موفقیتشون شده و جالبه بدونید که استارت آپ ها زمانی رشد میکردن چندین شرکت دیگه میومدن و کپی اون ایده رو اجرا میکردن اما خیلی جالبه که بعد از 2 سال محو میشدن با اینکه از نظر سرمایه و … جلوتر بودن .

به همین دلیل این ایده هایی رو که دارید میبینید بیشتر از اینکه بخواید کپی کنید از روشون، الگوهاشون رو بفهمید و یاد بگیرید با رفع چ نیاز هایی تونستن بیزینس های انقدر ارزشمند و پولسازی رو ایجاد کنن .

ایده کپی نکنیم ؟

البته اینکه میگم ایده هارو کپی نکنید در مورد یک ایده هست که در ایران در حال حاضر اجرا شده و داره کار میکنه و شما تصمیم دارید بدون هیچ تفاوت و علاقه ای به اون بیزینس، مثل اون رو کپی کنید.

باید بدونید که خیلی از استارت آپ های موفق ایرانی دقیقا کپی شده ی یک ایده خارجی هستند. اما به درستی اجرا شده و اولین نفر بودن، و اگر زمانی نفر دومی اضافه شده برای خودش حرفی واسه گفتن داشته و یه ایده های کوچک و متفاوتی داشته که وارد بازی شده.

در نهایت نمیخوام بگم که اگر یه ایده اجرا شده شما دیگه دنبالش نرید، میخوام بگم اگه واقعا به یه ایده علاقه دارید حتی با اینکه اجرا شده اگه وارش بشید بخاطر عشق شما حتما عالی پیش میرید و میتونید موفق باشید. ما صرفا بخاطر پولساز بودن یک ایده سراغ اجرای اون نرید. این حرف رو بخاطر این زدم که خودم خیلی درگیر این مشکلات شدم و گفتم شاید شما هم مثل من باشید. من زمانی از کارها و ایده هام نتیجه گرفتم که بهش علاقه داشتم. علاقه داشتن قدرت خاصی نداره صرفا نمیذاره زود کوتاه بیای و تسلیم بشی و از اونجایی در هر بیزینسی که بهبود مداوم داشته باشی به موفقیت میرسی، علاقه به کار اهمیت خیلی زیادی داره.

ایده های شغل اینترنتی در ایران

اپلیکیشن ساز

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه اپلیکیشن سازها

اپتو
سامانه آنلاین برای ساخت و مدیریت اپلیکیشن‌های موبایل

مستر تو اپ
پلتفرم طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

پازلی
نرم‌افزار طراحی اپلیکیشن موبایل
اپ ساز
اپلیکیشن ساز آنلاین، برای طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل

اخبار و فناوری

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه فناوری

زومیت
مرجع اخبار و مقالات تکنولوژی و فناوری
دیجیاتو
مرجع اخبار فناوری و رویدادهای حوزه تکنولوژی
زومجی
مجله اینترنتی حوزه فناوری
ترنجی
وبگاهی در زمینه فناوری

استخدام و کاریابی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه استخدام و کاریابی

جابینجا
پلتفرم معرفی فرصت های شغلی به جویندگان کار و یا جویندگان کار به شرکت‌ها و استارتاپ ها
جاب ویژن
بستری برای کاریابی و پیشنهاد دهنده فرصت‌های شغلی مناسب با در نظر گرفتن توانمندی‌ها
کاربانک
بانک اطلاعاتی جامعی از رزومه‌ها و فرصت‌های شغلی
رزومه ساز
رزومه ساز آنلاین فارسی و انگلیسی

اشتراک ایده و نظرات

شغل اینترنتی بر پایه نظردهی و کامنت

نت نظر
بانک اطلاعات کسب و کارها و تبادل نظر درباره آن‌ها
بوسترلند
بازاری برای فروش آنلاین محصولات منحصربه‌فرد و خرده‌فروشی
همسا
شبکه اجتماعی اشتراک گذاری ایده ها و نظرات و مسئله ها
راهت
پلت فرم اشتراک گذاری نظر

املاک

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه املاک

آی هوم
سامانه جست‌وجوی املاک
ایران فایل
موتور جستجوی املاک و مستغلات برای رهن و اجاره مسکن و خرید و فروش آپارتمان
آلونک
پلتفرم رهن، اجاره، خرید و فروش خانه و آپارتمان
اسکانو
وب‌سایت اخبار مسکن، دکوراسیون داخلی و جستجوی هوشمند ملک

آرایشی و بهداشتی

شغل اینترنتی بر پایه لوازم آرایشی و بهداشتی

موتن رو
فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی
خانومی
فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی
میسلند
فروشگاه لوازم آرایشی‌ و مراقبتی
روبان
فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی و بهداشتی

آموزش مجازی

شغل اینترنتی بر پایه آموزش مجازی

فرادرس
سامانه ارائه‌ دهنده محتوای آموزشی به صورت آنلاین برای فارسی
فرانش
وب‌سایت آموزش آنلاین که به صورت بستر آموزشی عمل می‌کند
دانشجویار
پلتفرم ارائه ویدئوی آموزشی
مکتب خونه
رسانه دیجیتال آموزش مجازی

بازاریابی محتوایی

شغل اینترنتی بر پایه بازاریابی محتوایی

فرامحتوا
پلتفرمی در راستای تدوین استراتژی، تولید، بهینه‌سازی کانال‌های انتشار و حسابرسی محتوا
گراف
بازاریابی محتوایی و تولید محتوا
کانتنت وان
سایت سفارش آنلاین محتوا برای کسب و کارها و کاربران شبکه های اجتماعی
محتوای خوب
سامانه تولید و بازاریابی محتوا بر اساس کلمات کلیدی پیشنهادی کاربر

بازی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه بازی

کوئیز آف کینگز
بازی آنلاین در سبک رقابتی و معمایی
اسم فامیل
سامانه بازی اسم فامیل به صورت آنلاین
بازیتک
بستر ارائه سرویس های مرتبط با صنعت بازی در قالب شبکه اجتماعی
فوتبال فانتزی
بازی فوتبال اندرویدی

برنامه ریزی درسی

3 گام
مرکز مشاوره و برنامه ریزی آزمون های کارشناسی ارشد و کنکور سراسری
قبولی
نرم افزار ارائه خدمات و محتوای آموزشی برای کنکور
علم نوین
مرجع آموزش روش های مطالعه و تند خوانی

بیمه

شغل اینترنتی بر پایه بیمه

بیدبرگ
سامانه ارائه دهنده خدمات مشاوره بیمه، مالیات و امور حقوقی

بیمیتو
وب‌سایت و اپلیکیشن مقایسه، خرید و مدیریت آنلاین بیمه

بیمه بازار
سامانه مقایسه نرخ بیمه شرکت‌های مختلف بیمه، دریافت مشاوره و خرید آنلاین بیمه

وبیمه
سامانه استعلام، مقایسه، خرید و فروش آنلاین بیمه

پادکست صوتی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه پادکست صوتی

Flat concept of podcasting vector, Internet digital recording, online broadcasting illustrated banner. Headphones and microphone promotion for radio record or studio. Creative dance music concept

نوار
سامانه تولید و توزیع دیجیتالی کتاب های صوتی
شنوتو
بستر نرم افزاری برای انتشار پادکست و کتابهای صوتی در محیط وب و موبایل
سبکتو
پلتفرم تولید میکروکتاب و ارائه آن بصورت نوشتاری و صوتی
ناملیک
پلتفرم تبدیل اخبار و مقالات به پادکست های صوتی جهت استفاده کسب و کارها

پرینت سه بعدی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه پرینت سه بعدی

3DFast
خدمات آنلاین پرینت سه بعدی و فروشگاه محصولات سه بعدی
مستر تری دی
پلتفرم سفارش آنلاین پرینت سه بعدی
آیدیزاین
سازنده پرینتر سه بعدی و ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی صنعتی

پوش نوتیفیکیشن

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه نوتیفیکیشن

پوشه
سامانه ارسال اعلان پوش نوتیفیکیشن و دریافت آمار مربوط به اپلیکیشن
چشمک
پنل ارسال پوش نوتیفیکیشن آنالیتیکس
پوش نامه
سامانه ارسال پوش نوتیفیکیشن
بفرست
سرویس ارسال پوش نوتیفیکشن

پیک موتوری

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه پیک موتوری

الوپیک
اپلیکیشن درخواست پیک موتوری برای جابجایی یا ارسال مرسوله
حملو
اپلیکیشن درخواست پیک موتوری
پیکاپ
سرویس آنلاین ارسال کالا بوسیله پیک موتوری
موتونت
خدمات حمل و نقل پیک موتوری آنلاین

تاکسی اینترنتی

شغل اینترنتی بر پایه تاکسی اینترنتی

اسنپ
اپلیکیشن درخواست تاکسی، موتور و ارسال مرسوله‌ها
تپسی
سامانه هوشمند درخواست تاکسی
کاروانرو
سیستم به اشتراک‌گذاری صندلی‌های خالی خودرو
تاچسی
سامانه سیستم حمل و نقل درون شهری

تامین مالی و جمع سپاری

دونیت
پلتفرم تامین مالی جمعی
فاندوران
بستر تامین مالی جمعی
حامی جو
پلتفرم جمع‌سپاری طرح‌های هنری و فرهنگی
مهربانه
تامین مالی جمعی برای امور خیریه با هدف توانمندسازی

تبلیغات

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه تبلیغات

یکتانت
پلتفرم مدیریت کمپین های تبلیغاتی
ای نتورک
سامانه ارائه دهنده انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ
حامی مارکتینگ
سامانه ارائه دهنده خدمات مارکتینگ، طراحی سایت، تولید محتوا و …
ادنگاه
پلتفرم تحت وب مدیریت تبلیغات

تجارت و سرمایه گذاری

شغل اینترنتی بر پایه تجارت و سرمایه گذاری

سهام یاب
شبکه اجتماعی و اطلاع رسانی بورس ایران
نهایت نگر
پلتفرم ارائه دهنده خدمات مالی مانند معامله در بازارهای بورس، سبدگردانی، مشاوره سرمایه گذاری و…
صد تحلیل
سامانه معرفی و رتبه بندی تحلیلگران بورس
کوانت کن
پلتفرم الگوریتم تریدینگ در بازار سهام و بدهی

تخفیف گروهی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه تخفیف گروهی

نت برگ
تخفیف گروهی
تخفیفان
بستر تخفیف و خرید گروهی
عصرویرا
سامانه ارائه دهنده خدمات مختلف تحت یک پورتال و یکپارچه با کیف پول الکترونیکی
دایابرگ
فروشگاه اینترنتی و تخفیفی

تماشای آنلاین

شغل اینترنتی بر پایه تماشای آنلاین

تلوبیون
سامانه پخش زنده و آرشیو برنامه‌های صدا و سیما بر بستر وب‌سایت و موبایل اپلیکیشن
فیلیمو
پلتفرم پخش آنلاین فیلم و سریال
نماوا
سرویس پخش آنلاین فیلم‌، سریال‌، مستند‌ و انیمیشن‌‌های ایرانی و خارجی

تناسب اندام

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه تناسب اندام

تن ورز
سامانه ارائه برنامه تمرین بدنسازی و رژیم غذایی آنلاین به همراه فروش کالاهای مربوطه
فیت شیپ
پلتفرم ارائه دهنده راهکارهای هوشمند برای سبک زندگی سالم
دکتر بادی
سامانه ارائه دهنده برنامه غذایی و ورزشی برای تناسب اندام
سوشال فیت
شبکه اجتماعی فیتنس

حیوانات

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه حیوانات

بدوپت
پت شاپ آنلاین
پرنده بان
سامانه آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه پرندگان زینتی و آزاد
پتیا
شناسایی نزدیک ترین پت شاپ ها

خبر

شغل اینترنتی بر پایه اخبار

اخبار رسمی
پلتفرم ارتباط رسانه‌ای و سامانه آنلاین اجرای کمپین‌های رسانه‌ای
خبریو
سامانه پایش و پردازش اخبار
تیتر
سامانه دسترسی و مطالعه تمامی نشریات روز و بایگانی آن‌ها
بولتن
سامانه پایشگر و تحلیلگر وب و جمع آوری و تحلیل مطالب از سطح اینترنت

خدمات آموزشی

استاد بانک
سامانه انتخاب آنلاین معلم خصوصی
تیزلند
سامانه ارائه محتوای مورد نیاز دانش آموزان مقاطع ششم تا یازدهم
استاد سلام
بستر آنلاین معرفی خدمات آموزشی
یونش
پلتفرم تعاملی مدیریت یادگیری

خدمات پرداخت

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات پرداخت

آسان پرداخت
ارائه دهنده‌ی خدمات آنلاین و دستگاه‌های پرداخت
هفت هشتاد مربع
پلتفرم ارائه خدمات پرداخت بر بستر موبایل با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب
جیرینگ
سامانه ارائه خدمات مالی و پرداخت بر بستر تلفن همراه برای مشترکین همراه اول
کیف پی
کیف پول اینترنتی با امکان خرید تخفیف دار از فروشگاه های طرف قرارداد

خدمات پزشکی

دکتر ساینا
سامانه جستجوی پزشکان و گرفتن نوبت و مشاوره آنلاین
نوبت دات آی آر
نوبت دهی آنلاین پزشکان ایران
درمانکده
پلتفرم آرشیو اطلاعات مراکز درمانی و داروخانه ها و سیستم نوبت‌دهی اینترنتی

خدمات حقوقی

شغل اینترنتی بر پایه خدمات حقوقی

وینداد
پلتفرم خدمات حقوقی آنلاین برای کسب و کار ها
مشاوره دات نت
پلتفرم ارائه مشاوره و خدمات حقوقی
دادسان
سامانه درخواست آنلاین خدمات حقوقی و جستجوی وکلا
آی خدمت
سامانه ارائه‌ دهنده خدمات مشاوره آنلاین در حوزه وکالت و حقوق

خدمات رویدادها

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات رویدادها

ایوند
سامانه آنلاین ثبت‌نام رویداد
ایونت سنتر
سامانه ایجاد، مدیریت، جستجو، اشتراک گذاری و ثبت نام آنلاین رویدادها
ایونت باکس
پلتفرم آنلاین ثبت نام رویداد
لحظه نگار
سرویس پخش زنده اینترنتی

خدمات سازمانی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات سازمانی

تسکولو
پلتفرم مدیریت پروژه
رایچت
پلتفرم گفتگوی آنلاین و ارتباط با مشتریان و تحلیل شناخت رفتار کاربر
اس دیتا
سامانه توسعه خدمات پژوهشی داده محور با محوریت آی تی و تحلیل آنلاین داده‌ها
پرس لاین
پلتفرم ایجاد پرسش نامه و انجام تحقیق و نظرسنجی به کمک آن

خدمات شبکه های اجتماعی

تولگرام
ابزار مدیریت کانال‌ها و تبلیغات در شبکه‌های مجازی
موبودید
سامانه تبلیغ در کانال‌های فعال و پر مخاطب تلگرام فارسی و اینستاگرام
رونگار
ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی
سونت اینفو
مجله تخصصی شبکه های اجتماعی

خدمات عمومی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خدمات عمومی

اسپارد
اپلیکیشن ارائه خدمات نظافت
آچاره
وبسایت و اپلیکیشن درخواست خدمات عمومی
سلام ساختمان
پلتفرم ارائه خدمات فنی ساختمان
هوم سرویز
سامانه درخواست خدمات نظافتی، فنی و ساختمانی

خدمات مشتریان

شغل اینترنتی بر پایه خدمات مشتریان

ریتین
پلتفرم یکپارچه گفتگوی آنلاین، تجزیه و تحلیل و ارتباط با مشتری
بلفی کارت
پلتفرم مدیریت برنامه

خدمات موبایلی

شغل اینترنتی بر پایه خدمات موبایلی

آی فیکس
بستری برای انجام تعمیرات موبایل در محل
پی سی دکی
سامانه تعمیرات موبایل، کامپیوتر و تجهیزات جانبی در مکان و زمان مورد نظر مشتری
امداد موبایل
فروشگاه لوازم یدکی، جانبی و ابزار تعمیرات موبایل
آرنا
بسترآنلاین درخواست تعمیرات موبایل و کامیپوتر

خرید آنلاین نان

شغل اینترنتی بر پایه خرید نان

تنور
اپلیکیشن سفارش آنلاین نان و شیرینی
آی نون
اپلیکیشن سفارش آنلاین نان
سفره
پلتفرم سفارش آنلاین مواد غذایی

خرید خارجی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه خرید از کشورهای خارجی

مالتینا
فروشگاه آنلاین با امکان خرید محصولات عرضه شده بر روی وبسایت آمازون
چارسوق
بستر خرید از فروشگاه‌های بین المللی
گروه لک لک
وبسایت خرید از فروشگاه‌های خارجی
فیزا
پلتفرم خرید دست اول از کل اجناس برندهای خارجی بدون واسطه

خرید و فروش کالا

شغل اینترنتی بر پایه خرید و فروش کالا

دیوار
پلتفرم آنلاین نیازمندی‌ها
شیپور
پلتفرم نیازمندی های آنلاین با هدف ارتباط برقرار کردن بین خریدار و فروشنده وسایل نو و دست دوم
ایسام
مارکت پلیسی برای خرید و فروش کالاهای نو و دست دوم به حالت مزایده ای
ویترین نت
پلتفرم ارتباط خریداران و فروشندگان

خشکشویی آنلاین

شغل اینترنتی بر پایه خشکشویی آنلاین

واش ماش
سامانه آنلاین درخواست خدمات خشکشویی
زودشور
سامانه آنلاین درخواست خدمات خشکشویی
پاکپوش
سامانه ارائه دهنده خدمات خشکشویی آنلاین در تهران
واش لین
سامانه ارائه خدمات خشکشویی در محل مشتریان

خودرو

شغل اینترنتی بر پایه خودرو

یدک یار
فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
باما
سامانه جستجو و خرید و فروش خودرو
خودرو بانک
بستر تعاملی خرید و فروش خودروها
همراه مکانیک
سامانه ارائه دهنده خدمات خودرو در محل

درگاه پرداخت

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه درگاه پرداخت اینترنتی

زرین پال
سامانه ارائه راه‌کارها و خدمات پرداخت آنلاین
پی دات آی آر
درگاه پرداخت و کیف پول
آرین پال
پلتفرم ارائه دهنده درگاه و پایانه های پرداخت
آقای پرداخت
پلتفرم ایجاد و مدیریت درگاه پرداخت شخصی

دفتر مجازی

دفتر شما
سامانه ارائه خدمات دفتر کار مجازی و مرکز تماس آنلاین
دفتر کار همراه
سامانه ارائه دهنده امکانات دفتری از قبیل تلفن، فکس، سانترال، پیام گیر صوتی و …
تلوبال
سامانه توسعه راهکار یکپارچه مرکز تماس و سانترال تحت وب

زبان خارجی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه زبان خارجی

ترجمیار
دستیار مترجم بومی و هوشمند
دیپ انگلیش
فروشگاه محتوای آموزشی زبان انگلیسی و ارائه خدمات ترجمه
اتیچر
سامانه آموزش زبان از طریق شبکه‌ای از معلمین زبان در داخل و خارج کشور

راهنمای شهری و گردشگری

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه راهنمای شهری و گردشگری

همگردی
سایت گردشگری و رزرو بلیط
کجارو
مجله گردشگری و سرویس رزرو بلیط، هتل و محل اقامت
دانرو
بانک اطلاعات کسب و کارها، رویدادها، تخفیف‌ها و جشنواره‌ها
کارناوال
مجله گردشگری متمرکز بر جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران

رزرو بلیت مسافرتی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه رزرو بلیت سفر

علی بابا
وبسایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما و قطار
فلایتیو
سامانه خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما، قطار و هتل
زورق
سامانه هوشمند رزرو بلیط هواپیما و هتل و ارائه دهنده محتوای گردشگری

رزرو محل اقامت

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه رزرو هتل و اقامت

اسنپ تریپ
سامانه رزرو آنلاین هتل
جاباما
سامانه رزرواسیون آنلاین هتل های ایران و جهان
سفرمی
سامانه خرید بلیط هواپیما، قطار و رزرو هتل

روانشناسی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه روانشناسی

میلوژی
مجموعه‌ای از آزمون‌ها و چالش‌های خود شناسی
فول فکر
سرویس مشاوره روانشناسی آنلاین
گفتاره
وبسایت مشاوره آنلاین با روانشناسان
مشاوره باما
پلتفرم مشاوره خانواده و ازدواج

سامنه همکاری فروش

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه سامانه همکاری در فروش

تیزفایل
سرویس آپلود و اشتراک گذاری فایل
میهن همکار
سیستم همکاری در فروش برای خرید و فروش فایل
استوک فوتو
سامانه خرید و فروش عکس و فایل‌های گرافیکی

سرویس ویدئویی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه سرویس ویدئو

آپارات
سرویس اشتراک گذاری ویدئو
نماشا
سرویس اشتراک گذاری محتوای ویدئویی
تماشا
سرویس اشتراک‌گذاری رایگان ویدیو با امکان ارائه ویدیوهای 360 درجه

سوپر مارکت آنلاین

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه

اُکالا
سوپرمارکت آنلاین
بیار
بستری برای خرید و فروش توسط خرده فروش‌ها
هایپر یک
فروشگاه آنلاین با امکان ارائه ی اطلاعات مفید، جامع و دسته بندی شده از هر محصول
تزول
سامانه خرید مواد غذایی از نزدیک‌ترین سوپرمارکت‌ها

سینما و تئاتر

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه سینما و تئاتر

سینما تیکت
وبسایت رزرو آنلاین بلیت در سینما و اطلاع‌رسانی اخبار و برنامه نمایش فیلم‌ها
تیوال
شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ به همراه ارائه اطلاعات اختصاصی و رزرو بلیت تئاتر و سینما و کنسر
سلام سینما
مجله آنلاین فیلم و سینما
تیکت
سامانه خرید آنلاین بلیت رویدادهای فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی

شبکه اجتماعی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه شبکه اجتماعی

کمدا
شبکه اجتماعی خرید و فروش محصولات
باسلام
شبکه اجتماعی خرید و فروش محصولات
پاتوق
اپلیکیشن شبکه‌ اجتماعی و پیام‌رسان
ساختمان یار
اپلیکیشن ارتباطی اهالی صنعت ساختمان

صنایع دستی و هنری

شغل اینترنتی بر پایه صنایع دستی و هنری

ساختنی
آموزشگاه آنلاین یادگیری هنرهای مختلف
هنری
فروش آنلاین صنایع دستی و مواد اولیه
بازآرتچه
بازار آنلاین خرید و فروش محصولات دست ساز هنری
چارق
بازار آنلاین خرید و فروش محصولات دست‌ساز هنری و آموزش ساخت آن‌ها

طب سنتی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه طب سنتی

طبایع
مرجع طب سنتی ایران
نارین گل
فروشگاه اینترنتی محصولات گیاهی و ارگانیک
دکتر مزاج
اپلیکیشن مزاج سنجی آنلاین
بوعلی دارو
سایت بوعلی مرجع جامع اطلاع رسانی در مورد طب سنتی ایرانی می باشد

عکاسی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه عکاسی

رنگیتر
بازاری دوطرفه برای خرید، فروش و سفارش تصاویر
کادرو
خدمات عکس برداری حرفه‌ای در محل
پیکچاپ
سامانه چاپ عکس های گالری تلفن همراه و اینستاگرام در ابعاد و اشکال مورد نظر
عکاس
بستر تعامل آنلاین آتلیه داران، عکاسان، تصویربرداران، لوکیشن داران و فروشندگان تجهیزات مربوطه
پیکسام
پلتفرم آنلاین خرید و فروش عکسهای رویدادهای فناورانه

عمده فروشی

شغل اینترنتی بر پایه عمده فروشی

فارسی نیک
مارکت پلیسی برای خرید و فروش عمده مواد غذایی
سندس شاپ
پلتفرم عمده و تک فروشی آنلاین
عمدکس
پلتفرم عمده فروشی آنلاین
عمده بازار
فروش عمده محصولات غذایی

غذا

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه غذا

اسنپ فود
سامانه سفارش آنلاین غذا
مامان پز
پلتفرم آنلاین سفارش غذا و محصولات خوراکی خانگی
سرآشپز پاپیون
ارائه محتوای آشپزی در قالب شبکه اجتماعی آشپزی

کافی شاپ

شغل اینترنتی بر پایه کافی شاپ

آیکافی
رسانه خبری،‌ تحلیلی و آموزشی صنعت قهوه و کافه
کافه یاب
مرجع معرفی و اطلاع‌رسانی کافه‌های ایران
بامارو
سامانه ارسال صبحانه و عصرانه
کورتادو
نرم افزار مدیریت کافه

کشاورزی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه کشاورزی

کشاورزی آنلاین
فروش آنلاین نهاده های کشاورزی و پذیرش آگهی کلیه محصولات و خدمات مربوطه
کشمون
بازار خرید زعفران به طور مستقیم از کشاورزان
اسمارت بین
سامانه کنترل هوشمند وضعیت آب و هوای گلخانه و فضای سبز
باباپسته
خرید و فروش عمده پسته

گرافیک و چاپ

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه گرافیک و چاپ

نیک پرینت
خدمات آنلاین چاپ و گرافیک
آی آر چاپ
پلتفرم طراحی و چاپ آنلاین
چاپچی
سرویس چاپ طرح‌های اختصاصی

فروشگاه اینترنتی

شغل اینترنتی بر پایه فروشگاه اینترنتی

دیجی کالا
مرجع تخصصی نقد و بررسی و فروش اینترنتی کالا
ایمالز
سرویس جمع آوری کننده اطلاعات کالا از وبسایت‌ها
زنبیل
فروشگاه اینترنتی
بانه کالا
وبسایت خرید لوازم خانگی ، محصولات دیجیتال و لوازم شخصی بصورت مستقیم از شهر تجاری بانه

فروش ماهی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه فروش ماهی

ماهی دریا
فروشگاه آنلاین انواع ماهی و میگو
آنلاین ماهی
فروش و عرضه آنلاین محصولات غذایی دریایی
کالاماهی
فروشگاه آنلاین لوازم آکواریومی کالاماهی

فریلنسرینگ

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه فریلنسری

پونیشا
وبسایت برون سپاری پروژه ها
انجام میدم
بازار کار آنلاین و بستر برون سپاری
پارس کدرز
بستر اعلام درخواست برون سپاری

کالای دیجیتال

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه کالای دیجیتال

جانبی
مرجع تخصصی فروش لوازم جانبی برای تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ، دوربین و کنسول بازی
مقداد آی تی
پلتفرم فروش عمده قطعات کامپیوتر، لپ تاپ و موبایل
آل دیجیتال
پلتفرم بررسی و تامين کالاهای ديجيتال و لوازم جانبی آن‌ها

کتاب

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه کتاب

فیدیبو
بستری برای مطالعه کتاب الکترونیک و صوتی بر روی موبایل، تبلت و رایانه شخصی
طاقچه
فروشگاه کتاب، کتاب صوتی، مجلات و روزنامه‌های الکترونیک
بانک کتاب پایتخت
پلتفرم خرید کتاب و دی وی دی های آموزشی و کمک آموزشی

مادر و کودک

شغل اینترنتی بر پایه مادر و کودک

نی نی سایت
مرجع تبادل نظر و مقالات و مطالب آموزشی با محوریت مادران و نوزادان و خانواده
نی نی بان
سامانه آگاهی بخشی به والدین در مسیر بچه دار شدن
مادرشو
سرویس اطلاع رسانی پیش از بارداری تا پس از زایمان
گهواره
همراه والدین در بارداری، زایمان و مراقبت از نوزاد

مارکتهای موبایلی

شغل اینترنتی بر پایه مارکت های موبایلی

کافه بازار
فروشگاه برنامه‌های اندرویدی
مایکت
بازار اندرویدی
سیبچه
ارائه دهنده نرم افزارهای مخصوص دستگاه‌های اپل
پلازا
پلتفرمی برای تولید کنندگان جهت فروش بدون واسطه محصولات خود

مجله سبک و زندگی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه مجله سبک و زندگی

روزیاتو
رسانه‌ای برای بهبود سبک زندگی با نیم‌نگاهی به‌دنیای سرگرمی
چگونه ها
پلتفرم ارائه راهکار انجام کارهای روزمره در قالب یک مجله
صورتی ها
مجله سبک زندگی برای مادران و دختران
بازیاتو
سامانه معرفی و بررسی بازی های موبایلی

مدیریت مالی

شغل اینترنتی بر پایه مدیریت مالی

فاکتور کن
سرویس ابری برای انجام تمامی امور حسابداری، انبارداری و فاکتور نویسی
حسابیت
سرویس فاکتور و درگاه پرداخت آنلاین
نیو
کیف پول شخصی برای مدیریت امور مالی
استورم
سامانه نرم افزار حسابداری آنلاین مخصوص کسب وکارهای کوچک
کسبه
توسعه نرم‌افزارهای مالی و حسابداری برای پلتفرم‌های مختلف، به ویژه اندروید و ویندو

مد و لباس

شغل اینترنتی بر پایه مد و لباس

دیجی استایل
فروشگاه آنلاین انواع لباس، کیف، کفش و محصولات آرایشی و بهداشتی
مدیسه
فروشگاه تخصصی مد و لباس
شیکسون
سایت تخصصی مد و خرید آنلاین پوشاک و جواهرات
بوتیک
سامانه جستجوگر لباس از محصولات فروشگاه های فيزيكی و آنلاين
بانی مد
فروشگاه اینترنتی با تمرکز بر لباس و محصولات زیبایی و سلامت

مدیریت ساختمان

شغل اینترنتی بر پایه مدیریت ساختمان

شارژمان
سرویسی مبتنی بر وب و موبایل برای مدیریت هزینه‌ها و شارژ ساختمان
سامون
سامانه مدیریت و نگهداری ساختمان
سپتک
پلتفرم تولیدکننده گجت های خانه هوشمند و اینترنت اشیا

مذهبی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه مذهب

عطشان
سامانه ای در راستای پیشنهاد نزدیک ترین اماکن مذهبی و یا مراسم های مذهبی به کاربر

نرم افزار جامع التفاسیر نور
جستجوی پیشرفته در ترجمه قرآن به 13 زبان

معماری و دکوراسیون

شغل اینترنتی بر پایه

چیدانه
پلی بین صاحبان کسب و‌ کارها در حوزه دکوراسیون و طراحی منزل با مشتریان
معماریال
سرویس اینترنتی ارائه خدمات معماری و دکوراسیون داخلی
خوگر
پلتفرمی در حوزه خرید مبلمان، دکوراسیون و معماری داخلی
یومی خانه
شبکه اجتماعی دکوراسیون و معماری
دکورانه
سامانه ای در زمینه طراحی دکوراسیون و مرجعی برای دکوراسیون

مقایسه و نقد

قیمت یاب
پلتفرم مقایسه قیمت انواع گوشی موبایل، تبلت، خدمات بانکی و سرویس‌های اینترنت
اوستا
پلتفرم نقد و بررسی خدمات و محصولات
رده
سامانه مقایسه و بررسی خدمات بانک‌ها
تلینا
سامانه ارائه دهنده سرویس های مبتنی بر ارزش افزوده

موسیقی

بیپ تونز
سامانه آرشیو آثار موسیقی فارسی با امکان جستجو
مای ریتم
مجموعه بیوگرافی، آثار، عکس‌ها و اخبار مرتبط با هنرمندان موسیقی
بلندگو
مرجع خرید آلبوم های اورجینال
نواک
آرشیو آنلاین آهنگ و آلبوم

میوه

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه میوه

بازرگام
سامانه فروش کلی و جزئی میوه
میوه دات کام
فروشگاه آنلاین میوه و سبزیجات
میوه باران
فروشگاه اینترنتی میوه، صیفی جات، سبزیجات تازه و بذرها
الان میوه
فروشگاه انلاین میوه و سبزیجات

نظرسنجی و آزمون

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه آزمون و تست

بپرسیم
بستر آنلاین نظرسنجی و تحقیقات بازار
دوتست
سامانه برگزاری آزمون، ارزیابی و نظرسنجی های آنلاین
تیک خوان
سرویس آنلاین تصحیح پاسخ برگ‌های چهار گزینه‌ای
پرس لاین
پلتفرم ایجاد پرسش نامه و انجام تحقیق و نظرسنجی به کمک آن

هدایا و تولد

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه هدایا و تولد

کافه کادو
فروشگاه آنلاین هدیه با تمرکز بر روی صنایع دستی ایرانی
کادو رنگی
فروشگاه آنلاین کادو
پارس گیفت
فروشگاه اینترنتی هدیه و محصولات کادویی
کادوچی
فروشگاه آنلاین کادو
کاستومر باکس
فروشگاه هدایای تبلیغاتی

ورزشی

ایده های کسب و کار اینترنتی بر پایه ورزش

طرفداری
شبکه اجتماعی ورزشی و بستر اطلاع رسانی در این حوزه
بدوفو
فروشگاه پوشاک و لوازم ورزشی
اسپورت آوران
فروشگاه پوشاک و لوازم ورزشی
آنیک
فروشگاه پوشاک و لوازم ورزشی

وسایل پزشکی

شغل اینترنتی بر پایه خدمات پزشکی

درمان کالا
پلتفرم معرفی و فروش کالا و تجهیزات پزشکی
شفا درمان
پلتفرم فروش کالا و تجهیزات پزشکی و درمانی
کالا طب سلامت
وبسایت فروش اینترنتی تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی
درمانچی
سایت تخصصی بررسی و فروش کالا و تجهیزات پزشکی

وسایل گمشده

همیاب 24
سامانه اطلاع رسانی و ردیابی کالاهای دیجیتال گم شده و سرقتی
گمشده
سامانه رسمی ثبت وسائل گمشده یا پیدا شده

 

 

نوشتهٔ پیشین
قرار گرفتن در صفحه اول گوگل (فقط 2 ساعته یا 6 ماهه؟)
نوشتهٔ بعدی
تعداد لینک داخلی صفحات (8 دقیقه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

آخرین آموزش ها

فهرست