1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. اصطلاحات سئو
  4. https چیست؟ و تاثیر آن در سئو

https چیست؟ و تاثیر آن در سئو

https چیست؟

درخواست‌هایی که به سمت سرورها برای مشاهده یک محتوای اینترنتی فرستاده میشن باید هم توسط سرویس دهنده‌های وب قابل درک باشه و هم مرورگرها بتونن درخواست‌ها رو مشاهده و پشتیبانی کنند؛ از این رو، استانداردهایی در بخش درخواست‌های وب وجود داره که به نام پروتکل‌های http و https شناخته میشن. در این مطلب درباره پروتکل https صحبت می‌کنیم و در مقاله‌ای مجزا درباره http !!!

همانطور که در آدرس‌های اینترنتی دیدید، پروتکل صفحات وب اولین بخشی هستن که در URLها قرار می‌گیرند مثل: https://jazbmarketing.ir

در چند سال گذشته که تنها استفاده از پروتکل http رایج بود؛ با گسترش روزانه وب، نیاز به امنیت در درخواست‌ها به شکل محسوسی پدیدار شد به همین جهت متخصصان وب برای رفع این مشکل پروتکل https را ایجاد کردن که اطلاعات میان درخواست دهنده و پاسخ دهنده رو به طور نامتقارن رمزگذاری می‌کند.

رمزگذاری متقارن روشیه که مشاهده اطلاعات ارسالی و تغییر دادن اون رو غیر ممکن می کنه. بنابراین حتی اگر افرادی به کدها و درخواست‌ها دسترسی پیدا کنن، کدهای رمز نامعتبر میشن و گیرنده اطلاعات در مقصد از پاسخگویی به درخواست‌ها خودداری می کنه.

صادر کننده‌های گواهی امنیتی هم وظیفه محافظت از درخواست‌های دارای https رو دارن و به همین دلیل با صدور گواهینامه‌هایی از جعل هویت سرویس دهنده‌های وب و سرقت و تغییر اطلاعات جلوگیری می کنن.

https روی سئو تأثیر داره؟

تاثیر https  بر سئو

در سال 2018 شرکت گوگل با اعلام این خبر که سایت‌های رمزنگاری شده با پروتکل https یک امتیاز مثبت در رتبه بندی سایت‌ها می گیرن، به این سؤال جواب داد. پس داشتن https یکی از فاکتورهای بهینه سازی و سئو سایت و دریافت رتبه بهتر در گوگل شده چرا که اطلاعات ارسالی و دریافتی کاربران به صورت امن رد و بدل میشه.

البته تنها داشتن https ایمن ترین راه نیست، بلکه این پروتکل یکی از مواردی است که باید برای ایمن کردن سایت استفاده کرد.اصطلاحات سئو مرتبط با این لغت

http چیست؟ و نحوه کار آن
ftp چیست؟ کارایی و امنیت آننوشتهٔ پیشین
meta tag چیست؟ انواع متا تگ
نوشتهٔ بعدی
http چیست؟ و نحوه کار آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

فهرست