1. آموزش دیجیتال مارکتینگ
  2. سئو
  3. سئو چطور کار میکنه ؟ (آشنایی با نحوه کار گوگل)

سئو چطور کار میکنه ؟ (آشنایی با نحوه کار گوگل)

سئو چطور کار میکنه ؟

اگر شخص نشده باشه عنوان محتوا چی هست ؟ پاراگراف بندی ها درست و اصولی پیش نرفته باشه. اینکه تصویر و ویدئو نداشته باشیم، تمامی این موارد رو خزنده های گوگل به درستی متوجه میشن، غیر از اینکه ما طبق همون الگوریتم رنک برین که اگر کاربر خارج بشه از سایت و بانس ریت بالایی داشته باشیم تاثیر منفی ای خواهیم دید.

اینکه چطور گوگل وبسایت رو میبینه کافیه Ctrl+U رو بزنید و ببینید که فقط با یکسری کد روبرو هستیم و گوگل به راحتی میتونه همه ی صفحه ی شمارو در قالب کد ها درک کنه.

برای مثال به گوگل گفته میشه متن گوگل چطور کار میکنه با تگ H3 مشخص شده.

یا اینکه یه تصویر داریم و ALT تصویر اینه که گوگل چطور کار میکند و سایز تصویر هم برای گوگل به راحتی قابل بررسی است .

حتی متن های بولد شده رو درک میکنه و به همین فرمت مشخص میکنه که کلمه کلیدی صفحه ی شما و طبق اون و فاکتور های دیگه در ادامه ی دوره در موردش صحبت میکنیم.

گوگل چطور کار میکنه ؟

بنظر من در مرحله اول هر متخصص سئو باید به فرایند کار گوگل و سئو آشنا باشه، اینکه چطور کد های سایت خونده میشه، اینکه که گوگل دقیقا چطور سایت مارو بررسی میکنه. اونموقع متوجه میشیم که سئو چطور کار میکنه ! میدونیم که خیلی از تکنیک های قدیمی سئو حتی میتونن موجب جریمه شدن سایت شوند. مثلا اینکه یک متن رو با کلمات کلیدی زیاد یا لینک های زیاد داخل صفحه سایت مخفی کنیم تا کاربر اونو نبینه به رنگ پس زمینه کنیم به معنای این نیست گوگل هم این محتواهارو نمیبینه .

ار اونجایی که گوگل صرفا داره کد هارو میبینه و میخونه و بر اساس ساختاری که تعریف شده در قالب کدهای HTML، اینکه چه محتوایی در SERP نشون داده شود، عنوان و متادیسکریشن چی باشند و . . . رو از همون محتوایی درک میکنه که ما با کد ها بهش گفتیم.

پس نتیجه گیری ای که میتونیم داشته باشیم اینه که سئو ترکیبی از کد ها و محتوا هست که ما باید علاوه بر در نظر داشتن رضایت کاربر، مفهوم و نیاز های خودمون رو به گوگل برسونیم، مثلا همین صفحه قرار هست روی کلمه ی “سئو چطور کار میکنه” به گوگل معرفی بشه و همزمان ویدئو، تصویر و متن در راستای همین کلمه برای کاربرایی که این کلمه رو سرچ میکنن آماده شده.

من برای دوستانی که به تازگی با مفهوم سئو آشنا شدن در آکادمی جذب مارکتینگ صفحه ی آموزش سئو رو راه اندازی کردم که بیش از 8 ساعت آموزش از مبتدی تا پشرفته منتشر شده که اکثرا هم با فرمت ویدئویی قرار داده شده.

سایر آموزش های سئو مبتدی

سئو چیست (تعریف جدید سئو)

تغییرات جدید الگوریتم گوگل
انواع سئو و بهینه سازی سایت
سئو سریع (آموزش نیچ مارکتینگ 100% موفق در SEO)
شروع در سئو و مسیر اولیه
نحوه ثبت نام در گوگل وبمستر جدید

نوشتهٔ پیشین
آموزش سئو سریع (نیچ مارکتینگ 100% موفق در SEO)
نوشتهٔ بعدی
شروع در سئو و مسیر اولیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عضویت ویژه

با تهیه عضویت ویژه در هر شاخه ای از سئو که نیاز دارید میتونید به ویدئوهای کامل اون دسته بندی دسترسی داشته باشید.

با اضافه شدن آپدیت هم به همه ی مطالب دسترسی خواهید داشت.

برای خرید اینجا کلیک کنید

فهرست